Bu metin, http://www.turkcesozluk.org sitesinin kullanım şartlarını içerir. Lütfen dikkatli okuyunuz.

 1. Şartların Kabulü : http://www.turkcesozluk.org sitesine girmekle http://www.turkcesozluk.org kullanım şartlarını kabul etmiş sayılırsınız.
 2. Fiyatlar : http://www.turkcesozluk.org'da ücretli ve ücretsiz hizmetler vardır. Ücretsiz hizmetleri ücretli hale, ücretli hizmetleri de ücretsiz hale getirme hakkımız saklıdır. Hizmetlerin bir kısmının veya tamamının geçici veya devamlı olarak kaldırılması hakkı saklıdır.
 3. Bilgileriniz : Bilgileriniz; kayıt sırasında http://www.turkcesozluk.org'a girdiğiniz veri, metin, fotoğraf, grafik vb. den oluşur. Bilgilerinizin sorumluluğu size aittir, biz bilgilerin online dağıtımında rol oynarız. http://www.turkcesozluk.org'a veya diğer kullanıcılara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı takdirde http://www.turkcesozluk.org bilgilerinizi tamamen veya kısmen yayından kaldırabilir. http://www.turkcesozluk.org'a bırakılan bilgileriniz diğer kullanıcıların kullanımına açıktır. (genel amaçlı kullanım alanları için geçerlidir)
  1. Kayıt Şartları : http://www.turkcesozluk.org'a kaydolmanız halinde
   1. Kayıt formunu doldururken şahsınız ve firmanız hakkında doğru, kesin, güncel bilgiler vereceğinizi,
   2. Üye bilgilerinizi doğru ve güncel tutacağınızı kabul etmiş olursunuz. http://www.turkcesozluk.org, bilgilerinizin eksik/yanlış olduğunu tespit ederse kaydınızı silebilir. Eğer bir firmayı/kurumu temsilen üye oluyorsanız bu metin, temsil ettiğiniz firma/kurumu bağlamaktadır.
  2. Kullanıcı Adı ve Şifre : Kayıt sırasında size bir kullanıcı adı ve şifre verilmektedir. Kayıt işlemi tamamlanınca
   1. Bu kullanıcı adı ve şifrenin sizin izniniz olmaksızın kullanılması durumunda http://www.turkcesozluk.org'yi uyarmak,
   2. Siteyi ziyaret ettikten sonra browserı kapayarak siteden çıkmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bu paragraftaki maddelere uyulmamasından ötürü kaybedilen veya değiştirilen bilgiden http://www.turkcesozluk.org sorumlu değildir.
  3. Bilgileriniz Hakkındaki Kurallar : http://www.turkcesozluk.org'deki bilgileriniz ve sitenin çeşitli yerlerinde tanıtımını yaptığınız ürünlerin, yayınladığınız mesajların, web sitenizde bulundurduğunuz bilgilerin,
   1. Sahte, çalıntı olmaması,
   2. Üçüncü bir tarafın hiçbir tescil hakkı, teklif hakkı vb haklarının çiğnememesi
   3. Yasalara aykırı olmaması (tüketiciyi koruma, haksız rekabet yasası vb.)
   4. Hiçbir virüs veya herhangi bir programa zarar verecek bir programlama özelliği içermemesi ve
   5. Site üyelerine istenmeyen (spam)mailler gönderme amacıyla kullanmama ilkelerini kabul etmiş sayılırsınız.
 4. Bize Verdiğiniz Haklar : Bilgilerinizi reklam amaçlı kullanabiliriz. Ancak bilgileriniz 3.üncü şahıslara verilmez. Kimlik bilgileriniz gibi veriler sadece bizde saklı kalacak. Bu bilgiler şifrelerinizi ve mail adreslerinizi kaybetmeniz durumunda kimliğinizi doğrulayabilmek için gereklidir.
 5. Gizlilik : http://www.turkcesozluk.org, 4. maddede verdiğiniz hakları, Gizlilik Politikası çerçevesinde kullanacaktır.
 6. Sistemin İşleyişi : http://www.turkcesozluk.org sitesinin ve bu site üzerinden yapılan ticari işlemlerini işleyişini herhangi bir yazılım, alet vb. yoluyla bozma girişiminde bulunmamakla; kendiniz için ikinci bir kullanıcı kaydı yaparak kendiniz hakkında olumlu bir mesaj, başka bir kullanıcı için olumsuz bir mesaj bırakmak gibi yollarla sistemimizdeki geri bildirim mekanizmasını bozmamakla; site üzerinde hiç bir bilgiyi robot, örümcek (spider) gibi otomatik veya manuel bir yöntemle kopyalayarak sistemi istismar etmemekle yükümlüsünüz.
 7. Kuralları Çiğnemeniz halinde ne olur? : http://www.turkcesozluk.org, uyarı mesajı gönderebilir, sitede yayınladığınız mesaj/haber/ürün ve diğer bilgileri geçici veya devamlı olarak kaldırabilir, üye kaydınızı silebilir, yasal yollara başvurabilir.